Centrum Seniora Barbara w Szemudzie

- A +
Nowy slajd 1 Nowy slajd 2 Nowy slajd 3 Nowy slajd 4

Opinie

Dom Seniora Barbara cieszy się zasłużenie dobrą opinią. W pełni popieramy i serdecznie dziękujemy za opiekę nad naszym tatą. Był u Was krótko, już bardzo chory, ale zawsze traktowany z największą troską, aby było mu wygodnie i dobrze. Dziękujemy i życzymy Wam Gospodarzom i wszystkim pracownikom wszystkiego najlepszego. Pamiętajcie, że dobro wraca do człowieka z podwójną mocą.

Andrzej syn Bronisława

Odniosę się żartobliwie do słów Pani Marii Groch. Pani Mario Dom Seniora Barbara to nie jest AMERYKA i z pewnością nie chcielibyśmy, aby to była Ameryka. Niech to będzie zawsze dom w Szemudzie. Od wielu lat mieszkam w Kanadzie i tego rodzaju placówki odwiedzam regularnie ze względu na moją duszpasterską posługę wobec moich parafian. Takiej troski o seniorów, jak w Szemudzie nie znajdziemy w zbyt wielu ośrodkach an napewno nie za Oceanem. Wpisy wszystkich Państwa o tym świadczą, że Szemud i "Barbara", to nie placówka, ale Dom (oczywiście na miarę możliwości). Dla mnie to bardzo wiele znaczy, wiedzieć że moja Mama jest w dobrych rękach, gdyż z racji odległości i obowiązków moje kontakty są bardzo ograniczone. Całemu personelowi, dziękuję za opiekę nad moją Mamą i wszystkimi pensjonariuszami i życzę wytrwania i zadowolenia osobistego z pracy, którą wykonujecie. Pozwolę sobie na koniec dołączyć cytat o ludziach starszych z nauczania Św. Jan Pawła II. Konieczne jest, abyśmy znów spojrzeli na życie jako całość z właściwej perspektywy. Właściwą perspektywę stanowi wieczność, każdy zaś etap życia jest ważkim przygotowaniem do niej. Także starość ma swoją rolę do odegrania w tym procesie stopniowego dojrzewania człowieka zmierzającego ku wieczności. Z tego dojrzewania czerpie oczywiste korzyści również środowisko społeczne, do którego należy człowiek sędziwy. Ludzie starzy pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej, a więc mają szczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Wykluczyć ich ze społeczeństwa znaczy w imię nowoczesności pozbawionej pamięci odrzucić przeszłość, w której zakorzeniona jest teraźniejszość. Ludzie starsi dzięki swej dojrzałości i doświadczeniu mogą udzielać młodym rad i cennych pouczeń. Kruchość ludzkiego istnienia, w sposób najbardziej wyrazisty ujawniająca się w starszym wieku, staje się w tej perspektywie przypomnieniem o wzajemnej zależności i nieodzownej solidarności między różnymi pokoleniami, jako że każdy człowiek potrzebuje innych i wzbogaca się dzięki darom i charyzmatom wszystkich. Głęboką wymowę zyskują w tym kontekście słowa jednego z moich ulubionych poetów, który tak pisze: «Nie tylko przyszłość wieczną jest — nie tylko!... I przeszłość, owszem, wieczności jest dobą: Co stało się już, nie odstanie chwilką... Wróci Ideą, nie powróci sobą». Pozdrawiam wszystkich

ks. Irek

Centrum Seniora Barbara to jeden z niewielu,który naprawdę zasługuje na słowa pochwały.To dom w którym mieszkańcy czują się jak w rodzinie.Personel uśmiechnięty,życzliwy w stosunku do mieszkańców jak i nas osób odwiedzających.Panuje w nim spokój,harmonia i bardzo miła atmosfera.Posiłki,rehabilitacje codzienna higiena osobista i czystość w pokojach to zasługa personelu który dba o to z klasą Od ponad roku odwiedzamy naszego Diadka Henryka i jesteśmy bardzo wdzięczni ze taki Dom powstał,i przyjął nas bardzo serdecznie i do tej pory mamy możliwość do niego jezdzić i odwiedzać naszych domowników. W czasie odwiedzin czujemy się jak w rodzinie,wszyscy bardzo serdeczni i mili Osoby które ten dom stworzyli i nim na co dzień zarządzają i dbają maja'' Wielkie Serce'' i zasługują na Wielkie Słowa Uznania. Małgorzata i Jarosław

Małgorzata Uhlenberg

Do całego Personelu i Kierownictwa CBS Witamy Panstwa serdecznie! 5 tygodni mija od śmierci naszego taty . Czas przedświąteczny, w którym tato zmarł był bardzo wypełniony różnymi zadaniami, dlatego dopiero teraz zwracamy się do Państwa z gorącymi podziękowaniami za długie miesiące troskliwej i ciepłej opieki, którą nasi rodzice cieszyli się, mieszkając w CBS przez półtora roku. W czasie naszych wielokrotnych i często wielodniowych , intensywnych wizyt u rodziców miałyśmy okazję poznać życie i organizację centrum, nawiązałyśmy wiele kontaktów z pracownikami i pensjonariuszami , brałyśmy udział w świętach i imprezach. Jesteśmy bardzo wdzięczne wszystkim paniom za ich ogromny wkład pracy i wysiłek , jaki włożyły w to, by indywidualnie i ciągle na nowo dopasować się do zmieniających się potrzeb naszych rodziców . Dziękujemy Państwu za starania , aby zapewnić im największy możliwy komfort, za ciepło , serce i za dawkę humoru, która wywoływała ich uśmiech nawet w najtrudniejszych chwilach. Gratulujemy całemu personelowi za to, że udało Wam się stworzyć dom, który różni się od wielu innych: tutaj panuje rodzinna, ożywiona atmosfera, tu inwestuje się w terapię, rozrywkę, socjalne kontakty, w ludzi! Tak będziemy Was pamiętać! Dziękujemy! Na przyszłość życzymy dalszego rozwoju i satysfakcji z tej tak trudnej , tak ważnej ale i pięknej misji, którą Państwo spełniacie! Zyczymy, by udało się zachować tą szczególną atmosferę i wysokie standardy opieki!

Córki pani Doroty i pana Józefa

Nasza Mama przebywa w Domu Seniora Barbara już prawie dwa lata,nie wyobrażamy sobie,dla niej, lepszego miejsca na ziemi!!

Gosia i Włodek

Wspaniała uroczystość pożegnania starego i powitania nowego roku.Dziękuję Wszystkim Organizatorom.Wszystkie pozytywne opinie popieram i podpisuje sie pod nimi.

Wanda Szafran

Wszystko to potwierdzam . Byłam u znajomej dzisiaj 5 listopada 2016

Barbara Olszewska

W maju minie rok, jak nasza mama trafiła do Domu Seniora „Barbara”. Nie był to przypadek. Wcześniej robiliśmy rekonesans w trójmiejskich ośrodkach tego typu. Trzeba przyznać, że po pierwszej wizycie mieliśmy pewność co do decyzji. Wrażenie robi, to co się widzi, dojeżdżając do "Barbary" – piękny, nowoczesny budynek z urzekającą architekturą zieloną wokół i ślicznym wnętrzem. Ale to za mało. Co więc nas urzekło? Atmosfera. Mieliśmy najpierw okazję obserwować pracę opiekunek, ich ciepłe, troskliwe krzątanie się wokół (czasem trudnych) pensjonariuszy. Troskę, zaangażowanie, uśmiech i ogromną cierpliwość. Tego oczekiwaliśmy. Dopełnieniem było pierwsze spotkanie z panią Katarzyną. Spokojnie, ze zrozumieniem odpowiadała na nasze wszystkie pytania, a było ich wiele. Byliśmy pod wrażeniem i wierzyliśmy, że mama będzie zadowolona. Tak też się stało. Przyjęto ją życzliwie, ciepło - nie tylko Gospodarze, również Pracownice i Pensjonariusze. Mieszka w bardzo dobrych warunkach. Pokój jasny, słoneczny. Zawsze ciepło i czysto. Do dyspozycji balkon, a latem piękny taras lub ławeczki na świeżym powietrzu. Jak w eleganckim pensjonacie. Regularne, urozmaicone posiłki. Zawsze do dyspozycji woda, soki, owoce. W dzień i w nocy nadzór nad jej samopoczuciem, zdrowiem, a w razie dolegliwości pomoc. Minęło wiele miesięcy, a my niezmiennie cieszymy się spokojem i zadowoleniem mamy, ilekroć do niej przyjeżdżamy, a jesteśmy z wizytą prawie codziennie. Zawsze przyjmują nas jak swoich, jak w domu – kawą, ciastem, uśmiechem. Zżyliśmy się z „Barbarą”. Uważamy, że nasza mama jest pod dobrą opieką, co sama często powtarza. Doceniamy, że umożliwia się pensjonariuszom udział w różnych zajęciach, przygotowuje z nimi przedstawienia, organizuje z dużym zaangażowaniem Wigilię, jasełka, kolędowanie, sylwestra i nie zapomina się o ich indywidualnych świętach - urodzinach. W ostatnią niedzielę obchodziła je nasza mama Jadwiga, panie Helena i Mirona. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wszystkie wspaniałe przeżycia mojej teściowej, począwszy od życzeń, kwiatów, tortu, a na tańcach i pysznej kolacji kończąc. Mama nazwała ten wieczór wspaniałym. To dla Was Pani Kasiu, Pani Barbaro i Panie Stanisławie oraz Waszych Pracowników najlepsza laurka. Dziękujemy wszystkim za tę trudną pracę, rodzinne podejście do naszej mamy, do mieszkańców „Barbary” i do nas - odwiedzających. Życzymy wielu sukcesów i radości z Waszej trudnej pracy. Wszystkim Państwu szukającym dla swych bliskich domu, gdy z jakiś powodów nie możecie jej sprawować, lub ze względów zdrowotnych nie mogą być sami, polecamy gorąco „Barbarę”. Ewa i Włodek G.

Góreccy

Dom Seniora Barbara, to Dom z prawdziwie rodzinną, ciepłą atmosferą. Tworzą ją mieszkańcy. Taki przyjazny, ciepły, rodzinny ton nadają właściciele-gospodarze oraz wszyscy tam pracujący, którzy okazują w każdej chwili ciepło, zrozumienie,cierpliwość, życzliwość i profesjonalizm. Plan architektoniczny budynku oraz wygląd nowoczesnych, ładnie urządzonych wnętrz podkreśla jeszcze bardziej tę atmosferę. Właścicielom Domu serdecznie gratulujemy pomysłu i przedsięwzięcia oraz życzymy dalszych sukcesów. Stworzyli Państwo dom niemal rodzinny, a nie tylko opieki. Jest to najlepszy (tego typu) Dom. Serdecznie dziękujemy za tak rodzinne podejście do mieszkańców Domu, do naszej Mamy, a nawet nas - gości odwiedzających. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wspaniale przygotowanej imprezy urodzinowej naszej Mamy Halinki. Pięknie przygotowane stoły, bardzo dobre urozmaicone menu, wspaniałe torty oraz towarzyszący wieloosobowy zespół muzyczny, który grał i śpiewał porywając, szczególnie Jubilatkę, do tańca. Bardzo dziękujemy za piękne przyjęcie i wspaniałą atmosferę.

Córki Halinki

Od 3 miesięcy nasi rodzice mieszkają w Centrum Seniora.Jest to nowy, piękny i nowoczesny ośrodek, w którym panuje ciepła i serdeczna atmosfera.Pokój naszych rodziców jest przestronny, jasny i przytulny.Również cały obiekt ma taki charakter.Wszędzie jest czysto, świeżo, kwiaty na oknach i przed domem. Wyposażenie jest eleganckie i gustowne, a mieszkańcy mają wiele możliwości spędzania miło czasu w salach , holach, na tarasach, przy fontannie, w parku na ławeczkach. Personel bardzo się stara o zapewnienie dobrej i życzliwej opieki, a co szczególnie cieszy, także indywidualne potrzeby i życzenia są uwzględniane i zaspokajane. Wyżywienie jest bardzo dobre i zawsze w nadmiarze. A odwiedzający,( których tu nie mało) , przyjmowani są gościnnie, witani kawą, ciastem i miłym słowem. Regularnie organizowane są imprezy towarzyskie i kulturalne (koncerty, wieczorki taneczne, ogniska). Spędziłyśmy w ośrodku wiele dni, odwiedzając naszych rodziców, zawsze wyjeżdżając ze spokojnym uczuciem, że rodzice mają tu naprawdę dobrą opiekę. Dziękujemy wszystkim za starania i za tę szczególną ciepłą i domową atmosferę, która Centrum wyróżnia. Aleksandra i Urszula, córki pani Doroty i pana Józefa Jędruch

Aleksandra Borowski i Urszula Britton

Byliśmy tam i potwierdzamy dobre opinie o domu BARBARA w Szemudzie,odwiedzaliśmy sąsiadkę zawsze jesteśmy mile widziani,i przyjmowani jak oczekiwani goście.

Sąsiedzi Walentyny

Gorąco polecamy Centrum Seniora „Barbara”. Jesteśmy zachwyceni panującą tu rodzinną i serdeczną atmosferą. Jest tu bardzo czysto i nowocześnie. Miejsce to swoim wyglądem przypomina elegancki pensjonat. Mieliśmy okazję widzieć inne domy opieki w trójmieście i widok pięknych, nowych, pachnących świeżością pokoi wprawił nas w zachwyt. Do tego zielone otoczenie i możliwość pobytu na świeżym powietrzu, winda i dostępność do wszystkich pomieszczeń dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, to naprawdę bezcenne. Opieka w Centrum Seniora Barbara jest bardzo miła i fachowa, wyleczono mamie ranę, z którą nie radziliśmy sobie od kilku miesięcy. Miesięczny, wakacyjny pobyt mamy, był dla niej jak wczasy. Wróciła do domu zadowolona, z miłymi wspomnieniami i prezentami zrobionymi własnoręcznie przez współlokatorów. Chętnie wrócimy w kolejne wakacje. To doskonałe miejsce, by zapewnić naszym najbliższym troskliwą opiekę, gdy my nie możemy jej sprawować. Serdecznie dziękujemy za troskliwą opiekę.

Dorota i Rafał

Dziękuje w imieniu moim i ojca za piękną uroczystość 95 urodzin cioci ,za uśmiech ,rzyczliwość i miłą rodzinną atmosfre . Drodzy Państwo mamy porównanie z podobną instytucją w okolicy gdzie nikt nie zainteresował się solenizantka i na prawde trzeba było prosić nawet o wodę .PONOWNIE GORĄCO POLECAM DOM SENIORA BARBARA :)

Sabina Wendk

MIEJSCE ,KTÓRE SPEŁNIA W PEŁNI MOJE WYOBRAŻENIA O DOMU SENIORA ... PO PIERWSZE ATMOSFERA PRAWDZIWIE RODZINNA I PRZEBIJA WSZĘDZIE DBAŁOŚĆ O NASZYCH SENIORÓW OLBRZYMIA EMPATIA I CIEPŁO OKAZYWANE NA KAŻDYM KROKU I PEŁNY PROFESJONALIZM. PO DRUGIE WARUNKI MIESZKALNE I SOCJALNE BARDZO KOMFORTOWE. PO TRZECIE DUŻO PRZESTRZENI ŚWIATŁA I ZIELENI A TRZEBA PAMIĘTAĆ ŻE CAŁY CZAS TRWA ROZBUDOWA. PO CZWARTE NAJWAŻNIEJSZE PEŁNY DOSTĘP O KAŻDEJ PORZE DO NASZEGO SENIORA ,TRAKTOWANI JESTEŚMY RODZINNIE A NIE JAK INTRUZI ,MAMY PORÓWNANIE NASZ SENIOR BYŁ UPRZEDNIO W DWÓCH INNYCH OŚRODKACH I NIE MA PORÓWNANIA. PO CZWARTE NIE ZAOBSERWOWALIŚMY OSZCZĘDZANIA NA SENIORACH A WRĘCZ PRZECIWNIE JEST TO WAŻNA SPRAWA NIE OSZUKUJMY SIĘ ... GORĄCO POLECAMY TEN OŚRODEK I ŻYCZYMY WŁAŚCICIELOM SAMYCH SUKCESÓW

VIOLETTA i STEFAN

Nowoczesne udogodnienia dla osób starszych ,niepełnosprawnych ,miła uśmiechnięta obsługa służąca zawsze pomocą .Fachowa opieka medyczna ,wysokie standarty pokoi .

Sabina

Szanowni Państwo, jeżeli szukacie ośrodka z dobrą opieką nad osobami starszymi to polecam to miejsce. Jest tu pięknie , piękne otoczenie, wspaniała opieka, pyszne jedzenie i czyściutko. Po prostu AMERYKA . Fantastyczna atmosfera. Polecam!

Maria Groch

GORĄCO POLECAM Dom Seniora Barbara. To wysokiej klasy ośrodek , drugiego takiego w Trójmieście nie widziałam a odwiedzałam wiele takich domów w poszukiwaniu miejsca dla ojca. Przebywa On w " Barbarze" trzeci miesiąc i jest zachwycony rodzinną atmosferą , wspaniałą opieką , smaczną kuchnią , ilością zajęć organizowanych dla opiekunów a do tego codzienne spacery . Odwiedzające swoich bliskich traktowani są jak rodzina, jest poczęstunek kawą czy herbatą a do tego smaczne ciasto własnego wypieku. Właściciele i personel bardzo troskliwy ,cierpliwy i serdeczny . Pokoje przestronne czyste , warunki wspaniałe. Jeszcze raz bardzo polecam a opiekunom bardzo dziękujemy.

Rodzina Pana Józefa

Dodaj opinię

Dziękujemy za wysłanie opinii