Centrum Seniora Barbara w Szemudzie

- A +
Nowy slajd 1 Nowy slajd 2 Nowy slajd 3 Nowy slajd 4

= WIGILIA DLA MIESZKAŃCÓW SZEMUDA 2014r. =

Piątek, 19.12.2014

        Święta Bożego Narodzenia są szczególnym okresem – czasem wspólnego przebywania z bliskimi, cieszenia się ich obecnością. Są jednak osoby, które bardziej niż kiedykolwiek doświadczają wówczas samotności. To właśnie z myślą o nich 19 grudnia 2014 roku w Centrum Seniora Barbara w Szemudzie odbyło się Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szemudzie. W spotkaniu udział wzięli również zaproszeni goście - Wójt Gminy Szemud Pan Ryszard Kalkowski, Ksiądz Proboszcz Robert Kaczorowski, Skarbnik Gminy Pani Teresa Pustelnik, Prezes Stowarzyszenie Lesok Pani Irena Piastowska, Dyrektor Biblioteki w Szemudzie Pani Iwona Piastowska oraz goście specjalni  i jednocześnie rzec można gospodarze - pensjonariusze Centrum Seniora Barbara:-)

Osoby zaproszone na Wigilię powitała Pani Barbara Kowalewska – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, po czym Ksiądz Proboszcz oraz Wójt złożyli wszystkim przybyłym świąteczne życzenia. W tak ważnym spotkaniu nie zabrakło również miejsca na śpiewanie kolęd.
Zgodnie z tradycją, przed wigilijnym posiłkiem, wszyscy zebrani złożyli sobie świąteczne życzenia oraz podzielili się opłatkiem. Goście wraz z mieszkańcami mogli obejrzeć również Jasełka przygotowane przez dzieci z Publicznego Przedszkola w Szemudzie pod kierownictwem Pani Dyrektor Iwony Sikora. Przedstawienie wywarło na wszystkich bardzo miłe wrażenie oraz skłoniło do refleksji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci za swój występ zostały nagrodzone brawami oraz otrzymały słodki poczęstunek od Pana Józefa - jednego z mieszkańców Domu. Następnie młodzież z Gimnazjum w Szemudzie zaśpiewała kolędy, a całą oprawę muzyczną przygotował Pan Dawid Kas. W miłej atmosferze wszyscy spędzali czas przy blasku świec i długich rozmowach oraz z uśmiechem na twarzy opuszczali spotkanie Wigilijne. Każdy otrzymał świąteczny upominek, co stało się już małą tradycją spotkań wigilijnych, organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szemudzie. Zarówno zaproszeni goście z gminy jak i mieszkańcy Centrum Seniora Barbara cudownie spędzili razem czas i spotkają się ponownie za rok :)

 

 

 

 

         

Powrót