Centrum Seniora Barbara w Szemudzie

- A +
Nowy slajd 1 Nowy slajd 2 Nowy slajd 3 Nowy slajd 4

= WIGILIA DLA MIESZKAŃCÓW SZEMUDA 2013r. - „Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich…” =

Piątek, 20.12.2013

 

Te słowa pastorałki i wiele innych kolęd śpiewali mieszkańcy naszej gminy wraz z Wójtem Gminy p. Ryszardem Kalkowskim, Zastępcą Wójta Gminy p. Joanną Panek, Proboszczem parafii w Szemudzie ks. Robertem Kaczorowskim, Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p.Barbarą Kowalewską, Radnym Powiatu p. Władysławem Hirsch, Prezesem Stowarzyszenia „Lesok” p. Ireną Piastowską, Dyrektorem Biblioteki Publicznej w Szemudzie p. Iwoną Piastowską oraz Pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szemudzie.

Spotkanie wigilijne, które odbyło się 19 grudnia 2013 roku w Centrum Seniora Barbara w Szemudzie zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Szemud i Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szemudzie.

Wigilia 2

Zaproszenie na wspólną wigilię skierowane było do osób samotnych, potrzebujących, spragnionych zwykłej, ludzkiej życzliwości i odrobiny ciepła.

Spotkanie przebiegało w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze. Uroczysty ton spotkania nadali Maryja z Józefem, aniołowie, pastuszkowie oraz dostojni królowie w przedstawieniu Jasełkowym wykonanym przez dzieci z Przedszkola w Szemudzie.

Spotkanie wigilijne 1

 

W wyjątkowym nastroju przy dźwiękach kolęd i w blasku choinki wszyscy razem łamaliśmy się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania oraz składaliśmy sobie świąteczne życzenia, wierząc, że „warto mieć marzenia, doczekać ich spełnienia…”

Wigilia 3 Wigilia 9

Bożonarodzeniowy nastrój wprowadził zespół muzyczny „Fala”, który wykonał kolędy i pastorałki zachęcając wszystkich do wspólnego ich śpiewania. Przy wigilijnym stole była okazja, by wymienić poglądy, dyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.

Wigilia 5

Na zakończenie uroczystości Święty Mikołaj, w którego wcielił się Wójt naszej gminy obdarował wszystkich gości świątecznymi upominkami.

Wigilia 7

Dziękuję wszystkim za cudowną atmosferę, wspólne rozmowy i do zobaczenia za rok!

Powrót