Centrum Seniora Barbara w Szemudzie

- A +
Nowy slajd 1 Nowy slajd 2 Nowy slajd 3 Nowy slajd 4

= PODRÓŻE CZAS ZACZĄĆ :) DZIEŃ HOLENDERSKI =

Wtorek, 03.03.2015

          3 marca pensjonariusze wraz z personelem wspólnymi siłami zorganizowali  „Dzień holenderski”. Cel był jeden –  dobra zabawa! A jeśli można połączyć przyjemne z pożytecznym – satysfakcja gwarantowana… ;-) Mieszkańcy mieli okazję bliżej poznać kraj, który przecież nie leży wcale tak daleko… Holandia przede wszystkim słynie z ogromnych plantacji przepięknych tulipanów oraz wiatraków, które dawniej miały za zadanie osuszać podmokłe tereny owego kraju. Kolorem Holandii jest pomarańczowy, symbolizujący zwycięstwo. Dlatego też w dekoracjach, wykonanych specjalnie na ten dzień, przeważał kolor pomarańczowy, dużo kolorowych wiatraków oraz tulipanów.

          Dzień rozpoczęto od „holenderskiego” śniadania. Na stole przeważały różnego gatunku sery, dużo warzyw i owoców. Z kolei na obiad podano tradycyjną, holenderską Grochówkę z zielonego grochu (którą Holendrzy jadają tylko zimą), mięso mielone w boczku oraz ziemniaki z sosem „Jus”.

        W ciągu dnia mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z różnymi ciekawostkami dotyczącymi Holandii, posłuchać regionalnej muzyki i zapoznać się z dziełami sztuki znanych, holenderskich malarzy. Głównym punktem dnia był quiz z wiedzy o Holandii. Pytania dotyczyły tradycji, zwyczajów, tamtejszej kultury, ale również historii Holandii.  Wygrała pani Walentyna, która nie miała sobie równych! Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót