Centrum Seniora Barbara w Szemudzie

- A +
Nowy slajd 1 Nowy slajd 2 Nowy slajd 3 Nowy slajd 4

= PIKNIK Z OKAZJI I ROCZNICY DZIAŁALNOŚCI CENTRUM SENIORA BARBARA =

Niedziela, 12.07.2015

12.07.2015r. w Centrum Seniora Barbara odbył się Piknik Rodzinny w ogrodzie z okazji I rocznicy naszej działalności. Był to dla nas wyjątkowy dzień, ponieważ dokładnie rok temu przyjelismy do naszego Domu pierwszego Mieszkańca- pana Huberta. Wiązało się to z wielką radoscią, jak również odpowiedzialnością. Na piknik zaprosiliśmy wszystkich obecnych i byłych Mieszkańców oraz ich Rodziny i najbliższych Przyjaciół. W ten sposób stworzyliśmy swego rodzaju wspólnotę, prawie "Rodzinę". Głównym punktem programu było pokazanie zaangażowanie naszych Mieszkańców, Personelu, Rodzin i Dyrekcji, którzy długo się przygotowywali, by tego dnia zatańczyć Poloneza przed swoimi Rodzinami i Przyjaciółmi. I stało się... piękny taniec rozpoczął ten wyjątkowy dzień... Następnie przywitano oficjalnie wszystkich Gości i zaproszono na poczęstunek.

Piknik był okazją do spotkań rodzinnych, jak również do integracji rodzin mieszkańców. Oczywiście nie zabrakło wspólnych rozmów, żartów i tańców, a do tego zachęcał zespół muzyczny, z którym wspołpracujemy podczas wyjątkowych okazji. Imprezę zakończyliśmy ogniskiem przy wspólnych śpiewach i akompaniamencie gitar.

Naszą ideą było stworzenie miejsca, które jest przyjazne osobom starszym, w którym będą się czuli jak w domu. Miejsca, w którym nie zabraknie życzliwości, rodzinnej atmosfery. Mamy nadzieję, że udało nam się to osiągnąć i zrobimy wszystko, aby tak już pozostało.

Dziękuję wszystkim Gościom za obecność, życzenia, które "dodały skrzydeł i wigoru do działania", kwiaty i upominki. Bardzo się cieszę, że mogliśmy się spotkać również z rodzinami, z którymi wcześniej widywaliśmy się częściej, a powrót do naszego Domu wiązał się z ogromnymi emocjami i wzruszeniem - za co szczególnie dziękuję pani Kasi i pani Bognie, które mimo wszystko były z nami jak dawniej... Bardzo szcególnie dziękuję też moim Rodzicom, Mężowi, Synkowi, Rodzinie i Personelowi za zaangażowanie, serdeczny uśmiech, dobre słowo, a przede wszystkim uczestnictwo i pomoc w organizacji pikniku rodzinnego. Dobrze, że jesteście z nami :)

Film

Powrót