Centrum Seniora Barbara w Szemudzie

- A +
Nowy slajd 1 Nowy slajd 2 Nowy slajd 3 Nowy slajd 4

= OFICJALNE POŚWIĘCENIE CENTRUM SENIORA BARBARA- ,, ABY ANIOŁY STRZEGŁY TO MIEJSCE..." =

Niedziela, 22.09.2013

21 września 2013 roku odbyło się oficjalne poświęcenie Centrum Seniora Barbara w Szemudzie

święcenie 3

 

 

Marzenia naprawdę się spełniają… To zdanie było głównym motto 

podczas oficjalnego poświęcenia Centrum Seniora Barbara w Szemudzie. Cała uroczystość odbyła się w sobotę, 21 września 2013 roku na ulicy Szkolnej 19 w Szemudzie. W obecności zaproszonych gości, znajomych, przyjaciół i rodziny właścicielki Domu Opieki powitały wszystkich serdecznie. Opowiedziały historię powstania tego niezwykłego miejsca, które zaczęło się właśnie od marzenia, by stworzyć miejsce ciepłe, przyjazne i otwarte dla ludzi starszych. Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym można realizować swoje pasje, w którym można czuć się dobrze, jak w prawdziwej rodzinie. Następnie odbyły się podziękowania dla członków rodziny , bez których pomocy ten Dom nigdy by nie powstał.

Aby nastąpiło otwarcie Domu z przychylnością nieba, aby Anioły strzegły tego miejsca poświęcono Centrum Seniora Barbara przez księdza proboszcza Roberta Kaczorowskiego. Następnie Ksiądz powołał się na „List do osób w podeszłym wieku” papieża Jana Pawła II oraz zwrócił uwagę na istotę starości, jej doświadczenie i ważne miejsce osób starszych zarówno w religii, kulturze, jak i lokalnej społeczności.

Później pan Wójt Gminy Szemud- Ryszard Kalkowski pogratulował pomysłu oraz dużego i rodzinnego przedsięwzięcia. Podkreślił również piękno położenia naszego Domu Opieki, po czym zaproponował organizację szemudzkiej wigilii dla naszych mieszkańców w Centrum Seniora Barbara. Nasz Dom jest miejscem otwartym, dlatego z wielką radością i entuzjazmem przyjęliśmy zaproszenie do współpracy.

Dziękujemy wszystkim osobom, z którymi mogliśmy się dzielić radością z okazji otwarcia Domu Opieki dla osób starszych. 

święcenie 2

święcenie 5święcenie 1

 święcenie 6święcenie 7

Powrót