Centrum Seniora Barbara w Szemudzie

- A +
Nowy slajd 1 Nowy slajd 2 Nowy slajd 3 Nowy slajd 4

KALIMERA GRECJO !!!

Wtorek, 21.02.2017

8 lutego w Centrum Seniora Barbara odbył się "Dzień Grecki", który zadedykowany był naszej Mieszkance - Pani Antouli - rodowitej Greczynce  Specjalnie z tej okazji nasze wnętrze przybrały narodowe barwy Grecji - biało-niebieskie, w tle rozbrzmiewała grecka muzyka, a personel swym strojem przypominał starożytne boginie.

Dzięki wirtualnej podróży do Grecji mieliśmy okazję przenieść się choć na chwilę do tej słonecznej i pięknej krainy. Od strony kulinarnej przygotowaliśmy: mleczna zupę Rizogalo, zupę cytrynową Avgolemono, gyros z sosem " tzatziki" i grecką sałatkę poza tym były tradycyjne ciasteczka Kourabiedes oraz pierożki Tiropitakia. Ponadto była okazją do spróbowania chałwy, oliwek i winogron, które są pewnym symbolem Grecji.

Mieszkańcom przedstawiliśmy tradycyjne zwyczaje i podstawowe informacje o Grecji oraz sporo ciekawostek z codziennego życia Greków. Głównym punktem dnia był quiz z wiedzy o Gracji, który wygrała pani Walentyna wykazując się ogromną wiedzą - jednym słowem- nie miała sobie równych! Dla Mieszkańców przygotowaliśmy też mity greckie, a na zakończenie Mieszkańcy poznali podstawowy krok tańca greckiego Zorby, którą udało się wspólnie zatańczyć.

Powrót