Centrum Seniora Barbara w Szemudzie

- A +
Nowy slajd 1 Nowy slajd 2 Nowy slajd 3 Nowy slajd 4

DZIEŃ ZIEMI ŚWIĘTEJ

Piątek, 01.07.2016

Wirtualna podróż do krainy trzech wielkich religii tego świata

Podczas Dnia PRL-u, który zorganizowaliśmy w poprzednim miesiącu nasi mieszkańcy mówili o tym, co jeszcze chcieliby zrobić w swoim życiu i jedna z naszych Seniorek powiedziała, że chciałaby jeszcze odwiedzić Ziemię Świętą. Nie pozostaliśmy głusi na tą prośbę i zorganizowaliśmy w czwartek Dzień Ziemi Świętej. Zaprosiliśmy pensjonariuszy do salki rehabilitacyjnej i najpierw odbył się seans filmu dokumentalnego o miejscach świętych na terenie Izraela. Po seansie zaś przystąpiliśmy do quizu o tematyce filmu. Uważni widzowie znali odpowiedzi na wszystkie pytania. Laureatki konkursu otrzymały różańce. Nagrodą główną był oryginalny różaniec z Ziemi Świętej, zaś pozostałe dwa zostały ręcznie wykonane przez siostry z Klasztoru z pobliskiego Grabowca.

 

Następnie wszystkich mieszkańców zaprosiliśmy na ucztę mistyczną do stworzonego na potrzeby tego dnia Grobu Pańskiego. Grób przygotowaliśmy dzięki akcesoriom użyczonym przez Panią Teresę Meyer.

 

Po uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę paschalną. Nasze Panie z kuchni przygotowały paschę, którą mieszkańcy spożyli z wielkim smakiem. Dzień ten był niezwykle udany i już planujemy kolejny dzień tematyczny w Centrum Seniora.

 

Powrót