Centrum Seniora Barbara w Szemudzie

- A +
Nowy slajd 1 Nowy slajd 2 Nowy slajd 3 Nowy slajd 4

DZIEŃ PRL-u

Poniedziałek, 30.05.2016

Wspomienia uczą.

W sobotę 28 maja w Centrum Seniora Barbara zorganizowaliśmy " Dzień PRL-u". 

Tego właśnie dnia wszystko miało na celu przywołanie wspomnień z tamtych lat. 

 

Dla naszych mieszkańców oraz gości gwarantowana była podróż w czasie. Przed wejściem czekały na nas pojazdy z tamtej epoki: FIat 126p, Syrenka, bryczka konna. Wewnątrz zaś czekała na nas wystawka z urządzeń dnia codziennego tamtej epoki:nie zabrakło młynka do mielenia kawy, arki do prania, żelazka na węgiel, lampy naftowej, telewizora Hitachi, odtwarzacza płyt winylowych Imperial i wielu innych. Wszystko to wzbudzało żywe zainteresowanie naszych mieszkańców, którzy włączyli się intensywnie w ten dzień. Pani Walentyna z Panią Zofią przebraly się - zakładając łańcuch  rolek szarego papieru lub kartek z hasłami z tamtych lat. PonadtoPani Walentyna ofiarowała część eksponatów- stare krzesła i pocztówkę do znajomych opatrzoną pieczątką "OCENZUROWANO". 

 

 

Dodatkowo menu tego dnia również było dostosowane do realiów PRL-u. Na obiad nie zabrakło grochówki oraz tradycyjnego schabowego z kapustą. Do tego czerwona oryginalna oranżada- PRLka. Na podwieczorek wuzetka i kawa z fusami podana w szklance z koszyczkiem.

 

Jednak głównym punktem programu był konkurs wiedzy o PRL-u, który pozwolił na to, byśmy powspominali w miłej atmosferze różne aspekty z tamtych lat. Nie zabrakło lekkich rozmów m.in. o filmach i popularnym kombinowaniu, ale także poruszyliśmy tematy trudne związane z ówczesną polityką. Ostatecznie po godzinie wyłoniliśmy laureatów w osobie: pani Zofii, pani Ewy i pana Edmunda. Zwycięzcy otrzymali kartki na artykuły spożywcze oraz kubki z baru mlecznego. A grono wyróżnionych otrzymało także 1 kg cukru i zapas szarego papieru toaletowego.

 

Na zakończenie tego przyjemnego dnia miał miejsce seans filmu parodiującego czasu PRL-u "MIŚ".

Impreza bardzo się wszystkim podobało i już planujemy następną.

Powrót